Béčko prohrálo derby v Nevšové

Brfa jaro 16

/Nevšová/ Náš B-tým ve třetím kole zavítal do sousední Nevšové k dalšímu derby. Hrálo se na podmáčeném terénu za trvalého deště, přesto byl k vidění poměrně slušný fotbal.

2:1 (0:0)

Branky: Kalík
Marcaník – Floreš, Bureš, Fojtík, Both – Neuman, M. Švach st., M. Švach ml., Sochora, Bartoš – Ocelík
Střídali: Kalík, Salajka, Pekárek, Ondrůš
Karty: ČK M. Švach ml.

Zápasový komentář:

Domácí se dostávali do nebezpečných situací zejména po dlouhých nákopech z hloubi obrany a po standardních situacích. Ty ostatně rozhodly celé utkání. Po vyrovnané první půli se domácí ujali vedení v 53.minutě z velmi přísně nařízeného pokutového kopu. Hosté kontrovali a dostali se do několika příležitostí. Tu největší měl Michal Švach starší, který šel sám na brankáře domácích, ale neproměnil. To se podařilo až střídajícímu Kalíkovi, který v 76. minutě tvrdou střelou k tyči nedal šanci velmi dobře chytajícímu domácímu brankáři a vyrovnal na 1-1. Následně došlo k vyloučení Michala Švacha mladšího za „urážku diváků“. Když utkání směřovalo k zasloužené remíze, tak do hry opět vstoupil hvizd rozhodčího, který v 90.minutě nařídil trestný kop z hranice pokutového území, který domácí proměnili.

Pozápasový komentář:

,,Věděli jsme, že utkání bude pro nás velmi těžké a do zápasu jsme vstoupili s odhodláním a nasazením. Kluci celý zápas makali a zodpovědně plnili svoje povinnosti. Po celé utkání jsme byli minimálně rovnocenným soupeřem proti legionářskému týmu Nevšové, ale zápas jsme nedotáhli do bodového zisku. Všem klukům bych chtěl poděkovat za velmi dobrý výkon,“ pochválil i přes porážku své mužstvo trenér Jiří Váňa.