Slavičínští potvrdili jarní formu vítězstvím nad Novým Jičínem

Nový Jičín jaro 16

Slavičín – V dalším domácím utkání, tentokrát konečně hraném na přírodní trávě, se utkalo naše áčko se soupeřem z Nového Jičína. Jednalo se o utkání, kdy změřily síly mužstva momentálně se pohybujících na 5. respektive 6. místě v tabulce. AKTUALIZOVÁNO

2:1 (1:0)

Branky: 2xP. Švach
Sestava FC TVD Slavičín
Vypušťák – Kocián, Elšík, Lukaštík, Mezírka – P. Švach, Školník, Horáček, Goňa – Velecký, Kříž
Střídali: Plšek, Šindler

Komentář k utkání:

Úvod utkání patřil především domácím hráčům, kdy výsledkem toho bylo v první patnáctiminutovce několik slibných akcí zejména z levé strany dobře hrající dvojice Švach P. – Mezírka. Bohužel žádná ze slibných akcí nebyla proměněna ve vedoucí branku. Poté se dostali ke slovu i hosté, vymanili se ze sevření a získávají mírnou územní převahu. Dobře nás napadají, nepouští nás do kombinace a tak se hra odehrává převážně mezi šestnáctkami. K první změně stavu tak dochází po nenápadném nakopnutí míče za obranu soupeře z 28.minuty, kdy špatnou hlavičku stopera na vlastního brankáře vystihl P. Švach a neomylně skóroval – 1:0! Soupeře tato hrubka evidentně zaskočila, naši hráči se dostávají více do hry, zejména z křídelních prostor. Bohužel všechny centry končí na prvním ze soupeřových obránců, takže se k zakončení prakticky nedostaneme. Soupeř směrem dopředu není naštěstí nikterak nebezpečný a tak jsme si jednobrankové vedení do poločasu pohodlně uhlídali.

Do druhé půle vlétl soupeř aktivněji, výsledkem toho je v rozmezí 10-ti minut série rohů. Po jednom takovém si nešťastně zahrál rukou ve vlastním pokutovém území nejzkušenější hráč domácích J. Lukaštík a z nařízené penalty soupeř vyrovnal na 1:1. Za necelé tři minuty se ovšem diváci dočkali další změny výsledku. A opět na konci dlouhého nákopu byl Petr Švach, který tak i napodruhé využívá nabídnuté šance a otáčí výsledek ve prospěch domácích 2:1. Ještě veseleji mohlo být domácím v 73.minutě a to když byl ve vápně faulován dobře hrající P. Švach a byla nařízena penalta. Zodpovědnost na sebe vzal sám faulovaný hráč, bohužel střela zamířila do horní konstrukce brány. Domácí si tak poslední 15-timinutovku mírně zdramatizovali, ale vyrovnání po zesíleném tlaku soupeře nepřipustili. Výsledek si již díky obětavému týmovému výkonu pohlídali.